13958016_1140975482607426_8937256305865774601_o.jpg

Hello!

Welcome to my stories about love and life. Marilyn.

Kuidas Beyonce mu lapse nime varastas

Kuidas Beyonce mu lapse nime varastas

Omaarust panin tütrele üsna erilise nime. Lausa nii erilise, et kui mu vanaema seda kuulis, siis ta nägu väljendas kõike muud kui rõõmu. Rumi Aurora Saft, aga kutsume teda Rumiks. Lausa nii erilise, et ma ei julge delfis ühtegi Rumi puudutava artikli kommentaari lugeda. Ja mis nüüd siis selgus, põhimõtteliselt saab minu tütar olema hipsteritest pungil klassis, kus käivad Lumi, Rubi, Kuu, Rahe, Säde, Maru, Ami ja Lende, jt, üks lihtne Mari või Kadri. Sellesmõttes, et mulle Marid ja Kadrid väga meeldivad. Esimene oli mu enda hüüdnimi ja teine on mu parim sõbranna, aga valides nime Rumi, ei osanud ma arvata, et tegelikult panen oma tütrele 2017nda aasta mõistes nimeks lihtsalt Mann. Kuidas siis nii? Vastus, eelmisel kuul sündisid Beyoncel kaksikud. Poiss ja tüdruk. Sir ja Rumi. No ma kohe ei teagi kuidas reageerida. Tegelikult olen meelitatud, et ilmselgelt ei ole Jay Z ja Beyonce mingid halva maitsega inimesed, aga samas lihtsalt väga hämmingus, et kuidas nüüd siis nii läks. No vaevalt nad ühte klassi satuvad, aga vanusevahe on neil tõesti vaid kuu aega, mis tähendab, et ma ei usu, et keegi arvab, et Beyonce ahvis Marilyn Jurmanit, nagu elu24 kirjutas, vaid pigem ikka vastupidi. Ja rääkides veel sellest hipsterite klassist, siis võimalik, et mõni Rumi sinna siiski veel satub. (Elu24 on juba kolm korda Anni Rahula tütre Rubi Rumiks ristinud). Aga ju siis on need nimed praegu tähtedes. Kunagi olid ju Viivid ja Liiad ka uued trendi seadjad. Nüüd on Rumi, Rubi, Lumi ja loodetavasti varsti ka Dubi. Ja kui keegi kunagi Rumilt küsib, et kuidas su nime kirjutatakse või muid segaseid küsimusi. Nagu mina olen saanud eluaeg öelda Marilyn, nagu Monroe, saab Rumi öelda Rumi, nagu Beoncey tütar.

Tegelikult muidugi ei ole ju vahet, kui inimestel on samad nimed ja aeg on näidanud ka seda, et tihti see on just tore jututeema, millest võib nii mõnigi lahe sõprus saada alguse. Tajun ka seda, et eks see ikka rohkem minu enda ego, mis siin tahab erilise valikuga ennast toita. Rumil saab olema lihtsalt kihvt lugu, mida oma nime saamise kohta rääkida.

Kuidas siis Rumi sai endale nime, sest Beyonce kaksikud ei olnud selleks hetkeks veel sündinud ja sealt see idee ei tulnud. No nagu ma olen varemgi öelnud, siis ka Jaapanis on Rumi lihtsalt üks tavaline Mari. Aga maailma kuulsaim Rumi (vähemalt seni maani oli) on hoopis mees. Pärsias 1200 aasta paiku elanud poeet, kelle imeilusaid tsitaate on täis terve internet. Kui ma ei eksi, siis on ta ka Ameerikas enim müüdud kirjanik. Rumi tähenduseks oli tema nime puhul Rooma. Tegelikult tuli see nimi minuni kõige lihtsamat teed pidi üldse. Internetist. Mulle jäi silma üks selle kuulsa Rumi tsitaatidest ja all oli tema nimi. Ma ei teadnud, kes see on, aga mulle väga meeldis see nimi, seega googeldasin kohe, et kas selline nimi on olemas ja mis see tähendab. Sain teada, et Jaapanis on see nimi väga levinud tüdruku nimi ja tähendab “Beauty Flow”. Olenevalt kirjapildist võib tal olla ka veel teisigi tähendusi. Veidi rohkem uurides selgus ka see, et see nimi ei ole mujal maailmas eriti levinud, kuna inglise keeles kõlab tema hääldus veidi nagu “toakaaslane” (palju õnne Beyonce) ja tema kasvutrend on pigem madal (oo, kuidas see nüüd muutuma hakkab). Ja Jannole ideed välja pakkudes oli see esimene nimi, milles olime kohe ühel meelel.

Minnes nüüd täitsa algusesse tagasi, siis meie nime otsing sai alguse Janno pakkumisest (ma siiamaani ei tea, kas ta tegi nalja või mitte), et kui tüdruk siis Narka ja poiss siis Narko. Ilmselgetel põhjustel sai see idee minu poolt kohe maha hääletatud ja ma siiamaani loodan, et ta siiski tegi nalja. “Väike Narka läheb kooli” kõlab rohkem nagu et tema käest saab miskit osta, mitte ta ei lähe sinna õppima.

Ma mäletan, et teismelisena ma olin vaimustatud nimest Anita, mis oli mingis prantsuse sarjas ühe tantsija nimi ja veidi hiljem Ninast (Tšehhovi Kajakast), aga no viimane kõlaks eesti keeles vb natukene naljakalt. Veidi vanemana muutusin ma eestimeelsemaks ja otsustasin, et mu laste nimed saavad olema Iti või Uku. Ilmselgelt ei arvestanud ma sellega, et lapse saamiseks ja ka nime panemiseks on lõppkokkuvõttes vaja ka isa ja et selline ettemõtlemine mind kaugele ei vii.

Kui me nüüd selle päris nime panemiseni jõudsime, siis ma ei hakanud enne soo teada saamist üldse väga heietamagi. Kuigi ma kahtlustasin kogu aeg, et mu sees kasvab väike preili, siis alles peale ultraheli kinnitust hakkasin nimedega mängima. Nagu öeldud, siis Janno esimese pakkumise tegin kohe maha, seega hakkasime uusi mõtlema. Tuhnisime meie vanavanemate nimedes, millest kõige rohkem meeldis mulle vanavanaema Erene-Maria nimest pärit Erene. Teised valikud esivanematelt olid Pauliine, Karoliine, Salme-Wilhelmiine ja vägagi sümpaatne Erna-Johanna. Veel toredatest nimedest pakkus Helene välja Saša ja kursaõde Mairi meie nimede ristsugutise Marianne (Marilyn+Janno). Kõrvale jäid veel nimed Erin ja Eilin. Samuti Janno kunagine lemmik Säsil, kuna see juba ühe Kanal2he teletähe nimi. Kusjuures veel üks lemmik oli ka Ruby (nagu nüüd oma tütrele panid Anni ja Tomi Rahula), kuid samuti, kuna mu joogaõpetaja tütrel on sama nimi, siis ka selle jätsin mängust välja.

Kuna me olime oma nime panemisega avastanud, et kohe kui kellelegi midagi öelda, siis on kõigil (eelkõige siis esivanematel), hästi palju arvamust selle kohta, kas teda hakatakse koolis norima, kas nimes peab kindlasti r täht olema või see on lihtsalt kole nimi, siis me otsustasime oma nime valiku hoida saladuses ja teha lõplik otsus siiski beebile otsa vaadates. Samuti, kuna terve rasedus jahusid siin ja seal mulle inimesed midagi poisi kõhust ja poisi tundest, et ma isegi lõpuks unes nägin, kuidas nokuga beebi sündis, siis ma igaks juhuks olin valmis ka selleks, et võib-olla sünnib poiss. (Võimalik, et siis oleks temast saanud Rumiko, hüüdnimega Rumi.) Siiski, juhul, kui sünnib vastavalt mu enda sisetundele tüdruk, tahtsin, et Rumil oleks ka teine nimi. Nii öelda siis kingituseks talle printsessi nimi ka. Ja kunagi Janno ütles, et talle meeldib nimi Aurora. Teate küll, see Vene Sõjalaev (selle järgi on tehtud ka jäätis), paar veekeskust ning üks joogariiete bränd. Tegelikult oli siis Aurora hoopis Koidu Jumalanna, valguse tooja ja hiljem saavutas oma populaarsuse Okasroosikese nimena. Tere tulemast Rumi Aurora.

Kui Rumi sündis, siis otsustasime kohe, et jah, see preili on Rumi mis Rumi. Ja Aurora kohe nagu ei kumanudki läbi, aga mulle tundus, et see siiski on selles pisikeses tüdrukus peidus. Ja nüüd iga päevaga mulle tundub, et see Aurora näitab ka ikka aeg ajalt oma printsessi mütsi ja roosi okkaid. Valguse tooja Rumi. Naljatledes meeldib mulle kogu aegajalt Rumi tutvustades kogu ta nimi eestistada – Voolava valguse mahl – Rumi Aurora Saft – maailma inimene, internatsionaalne preili, mahebeebi.

I love you Rumi, Beyonce tütre topeltgänger #RumiAurora

Photos: Janno Saft @Joogafestival2017 Haapsalu

Kuidas Rumi saunas käis

Kuidas Rumi saunas käis

Kuidas ma beebisid tegema hakkasin

Kuidas ma beebisid tegema hakkasin