13958016_1140975482607426_8937256305865774601_o.jpg

Hello!

Welcome to my stories about love and life. Marilyn.

Kuidas Rumi saunas käis

Kuidas Rumi saunas käis

Rumi sai juuli lõpus 3 kuuseks ja ta isa 33 aastaseks. Selle tähistamiseks sõitsime Saaremaale Gospasse. Selline otsus sündis nõnda, et mu sõbranna tuli San Franciscost Eestit külastama ja nad õega otsustasid kolm päeva seal veeta ning ma kohe pakkusin, et me lööme ka kampa. Kokku oli meil siis nelja täiskasvanu peale 4 last. Enam vähem sai kenasti jaotatud hoidmised, et saaks kordamööda massaažis käia ja hommikusööki lõpetada.

Umbes nädal enne minekut hakkasin Rumile ujumisriideid otsima. Käisin vaatamas ühekordseid ujumismähkmeid, aga need olid alates 7kg ja viimaste andmete järgi oli Rumi veel 6kg. Olen väiksest peale fännanud second-hande või siis maakeeli kaltsukaid ja avastasin raseduse ajal, et terve Facebook on moodsa aja neti kaltsukaid täis. Et raha säästa, siis otsustasin Rumi ujukad ka mõnest beebigrupist leida ja Facebooki kaltsukates tuhnides avastasin Beebilt Beebile lehelt lillelised ujukaid 5-7kg kaaluvatele beebidele. Neile oli vaja nende Sõpruse pst asuvasse poodi järgi minna. Aga no see ost osutus keerulisemaks, kui ma plaanisin. Alustuseks sidusin ma Rumi linaga kõhule ja otsustasin sinna jalutada, kuid avastasin peagi, et ajasin sassi Sõpruse pst Mustamäe teega ja pidin topelt jalutuskäigu tegema. Seejärel ajasin sassi majanumbri 200 kahekümnega. Saades aru, et sinnani jalutamine saab olema liiga pikk ja pood pannakse enne kinni võtsin Rumiga ette meie elu esimese trolli sõidu. Lõpuks jõudsin õnnelikult kohale ja avastasin maja ees, et olen ajanud sassi laupäeva pühapäevaga. Kirusin veidi oma momsbrain-i ning tulin sama targalt koju tagasi.

Püksid lunastasin kahe euroga järgmisel päeval kui Janno oli nõus ise Rumiga koju kärutama ja ma sain nautida ummikus lahtise aknaga Beyonce (Jah, peale mu lapse nime vargust, ma ikka veel fännan teda) kuulamist. Ostsin ka ühe täpilise trikoo, mille alla peab eraldi mähkmed panema, aga nende ujukatega lubatakse otse vette. Igatahes olin ma super õnnelik, kuna need sobivad hästi ka mu enda uue lillelise trikooga. Aga no sellega paraku meie ujukate saaga ei lõppenud.

Gospasse jõudes palusin Jannolt, et ta tooks poest ühed need tavalised 7kg-ste beebide ühekordsed ujumismähkmed. Põhjuseks, et kuna Rumi ei ole mitu päeva tualetitanud, siis paneks igaksjuhuks mähkmed alla, juhul kui otsustab basseini tualetina kasutada. Janno sai paraku asjast aru nõnda, et on vaja ujumiseks pükse ja ostis laste poest 20 eurosed tutikad ujukad (küll jah sellised, mis ehk hoiaksid ka kakat kinni). Mina, kes ma olen taaskasutuse fänn ja nägin hullu vaeva, et neid 2 euroseid ujukaid saada, olin loomulikult väga pettunud, kui Janno mulle rõõmsa näoga tumesinised madruse püksid ulatas. Mõtlesin, et nojah, mis seal ikka, paneme siis need alla ja täpilise trikoo peale, siis on ikka nunnu. Sinna peale veel mini hommikumantel ja läksime bassudesse.

Vaatasime, et ühes basseinis oli 36 kraadine vesi ja läksime kohe sinna. Kuna Rumi on käinud alates sünnist pea igapäev vannis, siis olin eriti põnevil, mis ta suures basseinis teeb. Oo kuidas ta sulistas, aga päris vee alla ei sukeldunud, nagu ma youtuubi videodest olen beebisid näinud tegevat, seega Nirvana plaadikaane pildistamine jäi ära. Aga üldiselt oli ta väga tubli. Oleme teda alati ujutanud selili ja nii ka seekord, aga siis mõtlesime, et proovime ka kõhuli. Need püksid seal trikoo all läksid nii õhku täis, et Rumi pepu tõusis vee peale. Proovisime siis sealt õhku välja lasta nii, et mina tõmbasin püksi kehast eemale ja Janno vajutas pükse õhust tühjaks. Lõpuks peale mõningast sulistamist hakkasin pabistama, et äkki Rumi saab külma ja tulime basseinist välja. Käterätik ümber ja aurusauna. Kolm sekundit seal ja 45 kraadisesse sauna. 10 sekundit seal ja taas välja. Janno arvas, et ma muretsen üle, et beebil on külm ja siis jälle palav. Proovisin pidevalt ajastada talle käterätiku ümber panemist nii nagu öösiti maanteel auto kaugtulede sisse ja välja lülitamist. Igatahes jäi esimesel päeval meie spaatamine poole tunni pikkuseks, kuna emme oli veidi ebastabiilne. Lõpus ei pidanud ma pingele vastu ja läksin ise soome sauna ning jätsin beebi Jannoga, kuna mis silmist see meelest ja siis nad istusid saunas veidi kauem – Janno ütles, et Rumi olevat nautivalt lebotanud.  Vastasin, et võibolla ta lihtsalt hakkas vaikselt ära minestama suurest kuumusest. No igatahes lohutasin ennast sellega et käiakse ka soojades maades reisimas ju beebidega ja ega seal otseselt jahedam ei ole.

Järgmisel päeval meie ujukate saaga jätkus. Nimelt kuna Rumi hommikul käis kenasti tualetis ära, siis otsustasime lõpuks panna minu odavad, aga imelised lillelised ujukad. Oi ma olin rõõmus, laadisin telefoni ära, et teha pilte ja panin oma lillelise trikoo selga. Pakkisin spa koti – seekord siis veidi rohkem ette mõeldes panin kaasa ka mütsi, mille pärast sauna saab panna pähe ja vahetus riided ja kuiva mähkme, kui ujumine tehtud. Kuid siis hõikab Janno, et kuule Rumi vist just lasi su lillelised ujukad värsket sinepipasteeti täis. Ma oleks äärepealt nutma hakanud. No ma tean, et tegelikult ju ei ole hullu, aga ma nii väga ootasin, et lilleliste ujukatega Rumi ujutada. Ja no mida #aastaema siis tegi. Pesin Rumi ujukad kiiresti puhtaks ja võtsin kaasa. Janno pani talle juba need teised enda ostetud madruse ujukad jalga. Jõudsime alla basseinide juurde ja vahetult enne ujumist võtsin Rumi märjad ujukad kotist välja ja vahetasin talle need jalga. No midagi ei ole teha, need ju jäävad talle väikeseks kohe ja minu hing ei lubanud nii nunnusid ujukaid kasutamata jätta.

Ma arvasin, et ma olen selline ema, et vahet ei ole, mis ma lapsele selga panen, peaasi, et on soe ja mugav, siis nüüd küll vahel tunnen, nagu Rumi oleks mu väike nuku, keda mulle meeldib erinevatesse kleidikestesse sättida. Võib-olla on asi ka selles, et olen tuttavatelt saanud nii palju beebi riideid, et lihtsalt kahju, kui mõni asi jääb täitsa kasutamata ja nõnda siis panengi Rumile igapäev mingi uue kostüümi selga. Tema ilmselt eelistaks lihtsalt paljalt olla.

Teine päev olime juba nagu bossid. Peale ujumist sauna ja peale sauna Rumile hommikumantel selga ja lebotasime niisama. Igatahes oli väga fun ja kõige ägedm oli veel see, et nii head und, kui peale neid päevi, ei ole Rumil veel varem olnud. Kindlasti hakkan nüüd edasi ujumistrennis käima ja spasse läheks ka iga kell uuesti.  

P.S. No nagu nimme muidugi unustasin ma lõpuks teha pilti lillelistes ujukates Rumist :D

Kuidas ma oma rahast ilma jäin

Kuidas ma oma rahast ilma jäin

Kuidas Beyonce mu lapse nime varastas

Kuidas Beyonce mu lapse nime varastas