13958016_1140975482607426_8937256305865774601_o.jpg

Hello!

Welcome to my stories about love and life. Marilyn.

Kuidas riidebränd kaebas noore joogaõpetaja kohtusse

Kuidas riidebränd kaebas noore joogaõpetaja kohtusse

EHK KUIDAS INSTAGRAMIST ON SAANUD REKLAAMIPAUS

Seekordne blogipostitus on hoopis teisest vallast, kui ma tavaliselt kirjutan. Võib-olla on keegi, kes mind kuuleb, kuid võib ka juhtuda, et see postitus jätab teid täiesti külmaks.

Kui nii juhtub, pole ka hullu, kuna saan aru, et lähen väga süvitsi ja joogaga mitte tegelevate inimeste jaoks ei pruugi need teemad olla huvitavad. Kuigi sukeldume kohe Instagrami joogamaailma, siis võiks meeles pidada, et need teemad kehtivad tegelikult ka teistes valdkondades. Kui olete ehk vahel mõelnud, et mis värk sellega on, et teie lemmikartistide sotsiaalmeediakontod näevad aeg-ajalt välja nagu superstaarisaate reklaamipaus, siis paotan teile veidi ust, miks nii on. Ja see kehtib ka minu konto puhul.

Aga selle loo peategelaseks ei ole mina, vaid üks minu lemmik jooganaine Dana Falsetti (@nolatrees), kes seisab selle eest, et jooga oleks kättesaadav kõigile nende kehatüübist hoolimata.

Big bodies are capable. Many big bodies love to move. Many are strong. When given the chance many of us will gladly show you your assumptions about us have been planted and are false. I'm not mad at you for having those assumptions about me and my body or others, I had the same ones about myself because I was brainwashed too. And yet... many are runners, lifters, dancers, yoga practitioners, and everything in between just like anybody else. You might not see us on that clothing site, on that brand's social media, in your favorite yoga magazine or wherever else. You might only see us in before and after photos, in ads for weight loss, in articles about health concern, as tokens, but we are out here for ourselves and deserving of this space. Your eye is trained to see us in these spaces and find us out of place. But we belong. We are capable. I never pursued strength or movement because I thought it wasn't for me or was shamed and ridiculed for attempting either at essentially every point in life from grade school on. I saw and see the looks and hear the laughter. Of course people always change their tune when they see what I'm capable of - and doesn't that just reiterate my point? Only valid if I can shock you out of your assumptions... but you know what? That's alright. I'll keep doing my thing and being shocking with my body, with my words, with my fire, and that's exactly why I'm here. Literally here on instagram, and here as in existence. To live for me and never hold myself back. If I can give any insight to ignorance by existing, that's cool. When I move and breathe I get to be fully connected to this amazing body I disassociated from for so long and it's true peace. I don't feel drawn to posting much asana these days, but when I look at this photo I smile because I feel peace. I see my path and how much work I've done for myself against many odds. I get to keep that no matter what anybody thinks and that's the beauty of inner validation. Don't underestimate those of us in big bodies just as we shouldn't underestimate ourselves, and don't judge or shame the ones that don't impress you either. It's our time and it's been a long time coming 💫 📷@michelesuits

Minge vaadake tema Instagrami. Vaatamata suuremale kehaehitusele on Dana sama tugev ja painduv nagu ükskõik milline muu pisike blond joogaemme Eestist. Ta seisab ka selle eest, et inimesed ei hindaks teiste tervist paljalt kaalunumbri järgi ja selle viimase pärast on inimesed tema vastu väga ebaõiglased olnud. Vähemalt minu arust.

Loo teine peategelane on Alo Yoga (@aloyoga), miljoneid teeniv joogabränd, mida juhivad kaks meest ja mis reklaamib ennast kui erilist ja spirituaalset kogukonda.

Nende joogapükste hinnad ulatuvad üle 120 dollari ja kui sa Instagramis otsid inspireerivaid jooga lehekülgi, siis varem või hiljem satud mõne nende esindaja kontole – ambassadors, nagu neid kutsutakse. Mina näiteks olen @froosheesti ambassador. Päris eestikeelset vastet ma sellele sõnale ei olegi leidnud, aga põhimõtteliselt jagan ma @froosheesti vaateid ja soovin neid kokkulepitud tasu eest reklaamida. Just, kui teie lemmikstaarid teile Instagramis midagi soovitavad, siis enamasti tähendab see seda, et nad saavad selle eest palka (raha või toodete näol) nagu need näitlejad, keda te näete telereklaamides. Ja Alo Yogal on neid esindajaid kümneid ja kümneid ehk siis kui sa mõnda neist üle 300 000 fänniga joogatajatest jälgid, siis tõenäoliselt saad sa ka enda leheküljel pidevalt varjatud reklaami.

Mis siis juhtus? Juhtus see, et Alo Yoga ja Cody (@codyapp) kaebasid Dana kohtusse. Mille eest? Nonii, nüüd lähme sügavamale. Cody App on kanal, mis müüb online-joogatunde ja ka 24aastane Dana oli üks Cody kanali õpetajatest. Kui Alo Yoga ostis Cody ära, siis Dana ei soovinud uue kaubamärgi all töötada, kuna tema ja Alo Yoga vaated on erinevad.

Probleem selles, et nii nagu MyFitnessis on paljudel treeneritel seljas Nike riided, siis kannavad Cody treenerid Alo Yoga rõivaid. Paraku reklaamivad Alo Yoga riideid tavaliselt vaid väga peenikesed ja painduvad joogamodellid (just nii, ka joogamodellid on Instagrami joogamaailmas eraldi asi) ja see ei klapi üldse Dana vaadetega.

Dana võttis selle kohta Instagrami story's sõna ja tema sõnad olid ehk liiga emotsionaalsed, kuid siiski ausad. Järgmisel päeval kaebas suurfirma firma ta kahes erinevas USA osariigis kohtusse. Miks kahes erinevas? Levib kuulujutt, et seda tehakse kindlustamaks, et inimene võtaks vastu endale sobimatu kokkuleppe, kuna ilmselgelt ei jätku tal enda kaitsmiseks suurfirma vastu raha. (Paratamatult meenub Malluka insident Maalehega ja ei suuda mitte mõelda, kas tõesti Eesti firmad kasutavad sama taktikat ja teen suure aplausi Mallukale ja tema uuele hinnakirjale.)

Kas sellega asi lõppes? Õnneks mitte. Õnneks astus üks maailma populaarseimatest joogaõpetajatest, Kino MacGregor (@kinoyoga) Dana eest välja ja nüüd on see lugu nii Instagramis kui ka Twitteris üks kõige jagatumaid lugusid üldse. Dana toetuseks koguti üle 50000 dollari ja ta sai oma kohtu kulud katta ning kirjutas instagrami vabanduse, mis võibolla viitab sellele, et Alo Yoga nõudis avalikku vabandamist selle eest, mis oli tõsi, kuid kuna neil on palju rohkem raha, siis arvatavasti ei ole Danal mõistlik nendega edasi kakelda. Nüüd aga on Alo Yoga ähvardanud kohtusse kaevata Kino, seega veidi jääb mulje, et rhakas firma, et saada oma tahtmist, lihtsalt ähvardab ja seeläbi sunnib vaikima joogaõpetajaid, kes ei jaga nende vaateid. Selline mulje jääb.

And sometimes love wins 💗 _ Thank you for standing by me through the sometimes dark and difficult times of the last four weeks. Thank you for believing in the cause. Thank you for not backing down, for standing strong and most of all for daring to speak up. You are the reason that @nolatrees is at peace today. Your voice was heard loud and clear. This was never just about a legal dispute. This was always about the heart of yoga and how important it is to walk the talk if you run a business that operates in the yoga world. _ I wish I could say that all my issues are resolved as well and that everyone who was issued a subpoena or a cease and desist letter is at peace too. Sadly, that's not the case just yet. Hopefully soon, but not yet. There have been some serious legal threats tossed around and no positive action yet on my issues with Alo/Cody. I am praying that this marks a turning point to a much needed change of heart in their operation and that soon we will all be at peace. I'll be continuing the love-in meditations until every voice who has spoken up in this yoga community is safe from harm. _ But for now, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you, thank you. Just thank you. I'm going to rest in gratitude and faith for now. _ #freedana #lovewins #practiceyogachangeyourworld #onebreathatatime 🙏 _ P.S. Come practice with me in New Jersey this weekend!! Link in bio. 💗

Miks see mulle nii korda läheb? Esiteks on see kõik minu arust kohutavalt ebaõiglane. Lisaks avas see minu ees veel ühe ukse ja tänu @inversionjunkie postitustele (tema lehelt leiate kogu info selle kohta, mis tegelikult Instas toimub), sain aru, et Instagram ongi lihtsalt üks reklaamikanal ja Instaga on seal väga vähe pistmist.

Põhimõtteliselt tegelevad kavalamad ärimehed sellega, et nad valivad mingi hashtag'i (#) ja siis vajutavad sinna peale, hakkavad jälgima kõiki, kes seda hashtag'i kasutavad ja siis kui sa neid vastu hakkad jälgima, siis nad vajutavad unfollow. Sellised jälgijate korjajad tunned ära selle järgi, et tavaliselt neil on tuhandeid ja tuhandeid, keda nad jälgivad ja siis mingi hetk on vaid paarsada, ja siis algab kõik otsast peale. Mõned teevad seda sellepärast, et hakata Instagrami modellina raha teenima  – umbes 200 eurot postituse eest või 1500 eurot kuus, olenevalt palju sul jälgijaid on (Eestis enamasti küll antakse lihtsalt tasuta tooteid, mille väärtus ületab vaevu 20 eurot).

Teine asi on see, et tehakse nii-öelda inspireeriv lehekülg, nt Yoga Inspiration ja kogutakse sinna võimalikult palju jälgijaid eespool kirjeldatud viisil ja siis müüakse see maha mõnele suurfirmale, näiteks Alo Yogale. Ning ühel hetkel sa avastad, et jälgides @yogainspiration lehekülge, koosneb su Instagrami feed ainult Alo Yoga riietes joogamodellidest.

Mis oli selle loo point? Selle loo mõte on anda suuremale hulgale inimestele teada, milline kui ebaõiglane on üks firma ühe noore võrratu joogaõpetaja suhtes. Ja hoiatada teid, et te teaksite, mis firmaga on tegemist, enne kui otsustate üle 100 euro joogapükstele kulutada. Kui see teid rohkem huvitab, siis @inversionjunkie lehelt saate teada, kuidas saate aidata eetilisi ja hoiduda ebaeetiliste kasutajate toetamisest. Ja noh, võib-olla ka seda, et saades aru, kui tobe see maailm on, lubate end inspireerida hoopis päris elul, mitte vaid hoolikalt välja valitud piltidel.

Kuidas me Tenerifele driftisime

Kuidas me Tenerifele driftisime

Kuidas ma politseile vahele jäin

Kuidas ma politseile vahele jäin