13958016_1140975482607426_8937256305865774601_o.jpg

Hello!

Welcome to my stories about love and life. Marilyn.

Kuidas ma napilt läbi kukkusin

Kuidas ma napilt läbi kukkusin

Uus kooliaasta on alanud ja õnneks sain ka kõik eksamid lõpuks eelmisel aastal tehtud. Kokku neli eksamit. Närvikõdi oli palju, kuna tulin Eestisse tagasi enne seda, kui algasid teise ringi eksamid. See tähendab seda, et läbi kukkuda ma ei tohtinud, vaid pidin esimese korraga hakkama saama. Paraku aga ühe eksami ma kukkusin läbi ja vaja oli teha järeleksam, mille õnneks sooritasin positiivsele tulemusele.

Hispaania keel oli üllatavalt lihtne või siis õppisin ma üllatavalt palju. Järgmisena oli pedagoogiline psühholoogia. Ka see oli mul üsna hästi omandatud ja suurt rolli mängis ehk seegi, et olen seda enne juba veidi õppinud – paljud teooriad olid tuttavad.

Aga organisatsioonipsühholoogia oli lihtsalt kohutav (ja see ei olnud see eksam, mille ma läbi kukkusin.) Kusjuures veel kirjutasin Jannole samal ajal, kui ma seda õppisin, et see teema (personalijuhtimine ja organisatsioonipsühholoogia) hakkab mind aina rohkem huvitama ja võib-olla peaks kaaluma just nimelt seda suunda magistrisse edasi minnes.

Ja siis tuli eksam ning hakkasin oma sõnu sööma. Või noh, see teema tundub ikka huvitav, aga ma ei saa siiani aru, mis ma sinna kokku kirjutasin. Õnneks on magistrini veel kõvasti aega ja ma jõuan tuhat korda edasi ja tagasi mõelda, aga kuidagi nõme tunne ikkagi, et ma olin endas üsna kindel ja siis peale eksamit oli tunne, et kas ma üldse millestki aru sain.

Valencias olid eksamil enamasti valikvastustega küsimused, vahele mõned lahtised küsimused ja juurde päris palju praktilisi ülesandeid. Nipp on selles, et kui sa valesti vastad, siis see arvestatakse õigest vastuses maha, seega, kui kindlalt ei tea, siis pigem ei tasu vastata.

Mulle enamasti väga meeldivad valikvastustega eksamid. No kellele siis ei meeldiks. Omandad materjali ja siis pead lihtsalt õige vastuse kas ära tundma või loogiliselt valed vastused välistama. Aga kahjuks see nii lihtsalt ei läinud. Mulle tundub, et need on kohe sellised teatud tüüpi õpetajad (ma olen neid ka Eestis kohanud), kellel millegipärast on vaja eksamiküsimusi moodustades järsku eriliselt loominguliseks muutuda. Eriti loominguline oli bioloogilise psühholoogia õppejõud, kelle eksami ma läbi kukkusingi.

Isegi, kui nad loenguid andes loomingulised ei olnud, siis nüüd järsku saabuvad eksamitöös värvikad näited ja põnevad sünonüümid, rääkimata "kogemata" valesti kirjutatud sõnadest. Loomulikult ei puudu tööst ka mitmekordse eitusega küsimused, mis kõlavad umbes nii: "Milline nendest variantidest ei ole antud teooriasse mittepuutuv variant?".

Siinkohal toon oma lemmikküsimuse, mis eksamis oli: "On vaja rääkida sinu meeskonna turvalisusest, milline variantidest kehtib?" – a) sina ja su meeskond teete koosoleku, b) te teete koosoleku (täpselt nii oligi kirjas), c) organisatsioon teeb koosoleku, d) organisatsiooni juhid teevad koosoleku. No ma ei tea! Minu pärast võivad kõik teha koosoleku ja palgata viis uut turvameest.

Kui ma ei oleks pärast teistelt õpilastelt kuulnud, et mitte keegi teine ka ei teadnud ja et enamik vastas kõikidele küsimustele üsna erinevalt, siis ma oleksin arvanud, et ma olen 100% sellelt eksamilt läbi kukkunud, aga kahjuks või õnneks sain ma aru, et see eksam on ikka väga õnneloos. Ma sain selle eksami napilt läbi.

Ah jaa, minu vastus sellele organisatsiooni küsimusele oli c) – organisatsioon teeb koosoleku. Mis te arvate, mis õige vastus on?

Kuidas Rumi auto täis oksendas

Kuidas Rumi auto täis oksendas

Proovime tooteid - SleepAngel

Proovime tooteid - SleepAngel